Turismus má na území kraje významnou roli, i proto je potřeba, aby ho Zlínský kraj i nadále podporoval. Jedním z důležitých projektů, které mají velkou váhu, je i revitalizace Pusteven.
V roce 2019 zde probíhal projekt „Brána Pusteven – I. etapa“, jehož cílem byla oprava plochy parkoviště na Pustevnách. Dotace byla v tomto případě ve výši 2,4 milionů korun. Každoročně vkládá Zlínský kraj do Fondu Pusteven 500 tisíc korun a tyto prostředky jsou určeny na projekt „Revitalizace Pusteven 2021“, součástí je oprava „Cyrilky“, instalace svodidel na Knížecí cestě, pořízení mobiliáře a geodetické zaměření centra Pusteven pro architektonický workshop a samotná realizace architektonického workshopu.
Na realizaci projektu „Revitalizace Pusteven 2022“ Zlínský kraj poskytl dotaci do Fondu Pustevny ve výši 500 000 Kč. V rámci zmíněného projektu bude zpracována projektová dokumentace pro provedení stavby Zázemí pro návštěvníky a projektová dokumentace pro společné povolení projektu Záchytné parkoviště u silnice I/35.
V roce 2023 se ze strany Zlínského kraje opět počítá s dotací, a to ve výši 500 tisíc korun na rozvojové aktivity a 10 milionů korun na vybudování zázemí pro návštěvníky.
Aktuálně je s ostatními subjekty vedena diskuse o podpoře Zlínského kraje v rámci další části revitalizace hřebenu Pusteven. Na tomto projektu se rovněž podílí Moravskoslezský kraj a obce Trojanovice a Prostřední Bečva. Mimo samotné Pustevny jsou také krajem alokovány prostředky na podporu ledových výstav, které jsou pro návštěvníky vždy velkým zážitkem. Letošní ročník výstavy nese název „Návrat dinosaurů do Beskyd“ a je na něj vyhrazena částka 100 tisíc korun.
Memorandum o spolupráci Moravskoslezského a Zlínského kraje v dané lokalitě bylo uzavřeno na konci roku 2017. Memorandem byl deklarován vznik Fondu Pustevny jako peněžního fondu, do kterého budou smluvní strany přispívat. Pro další rozvoj lokality Pustevny bylo nezbytné zapojení obcí v území. Na začátku roku 2020 bylo spektrum signatářů Memoranda rozšířeno o obce Trojanovice a Prostřední Bečva.
„Cílem zapojených krajů a obcí je v tomto případě především kultivace prostředí hřebene tak, aby cestovní ruch nenarušoval autentičnost tohoto koutu Beskyd. Je třeba uchovat přírodní charakter i historicko-architektonickou hodnotu místa, kde se každoročně vypraví spousta návštěvníků. Jsem proto rád, že je nejen o tuto oblast, ale i o rozvoj turismu jako celku ze strany Zlínského kraje tak velký zájem a že zde každoročně proudí finanční prostředky, které toto místo uchovají i pro další generace,“ uvedl Lubomír Traub, náměstek hejtmana.